Vil du være med i klubben?

22. nov. 2010   //  Kategori: 2010

Det er ikke alle campingvognproducenter, der har deres helt egen fanklub, men hos Adria Caravan Danmark er man stolt af de hjælpsomme Adria-entusiaster i Adria Club Danmark.

Adria Club Danmark er en selvstændig og uafhængig klub, som har til formål at samle ejere af Adria campingvogne og Adria autocampere. Klubben, som er Danmarks største vognmærkeklub, havde i 2010 mere end 325 medlemmer og arrangerer bl.a. fælles ture og træf. Der er 2 hovedtræf om året, hvor medlemmer fra både øst og vest mødes til hygge og socialt samvær. Træffene ligger henholdsvis i St. Bededagsferien, og i weekenden imellem uge 37 og 38.

Hos Adria Club Danmark er hyggen og de sociale arran-gementer sat i højsædet, og derudover er medlemmerne gode til at hjælpe både hinanden og nye Adria-ejere med udveksling af gode råd, tekniske tips og erfaringer.

Du kan læse mere om Adria Club Danmark, se aktivitetskalenderen, melde dig ind og finde links til klubbens egne nyhedsgrupper på klubbens hjemmeside: www.adriaclub.dk.